100 مقاله ی اقتصادی از اساتید دانشگاه
سبک زندگی

راه اندازی سبک جدید در ورزش های رزمی

راه اندازی سبک پرشین کیک بوکسینگ

 

 

 

سرپرست فدراسیون ورزش های رزمی امروز در نشست خبری که در محل فدراسیون برگزار شد، از راه اندازی سبک پرشین کیک بوکسینگ در ورزش های رزمی خبر داد و گفت: با تایید رسمی این سبک از سوی وزارت ورزش و جوانان، سعی داریم همانند سایر رشته های رزمی این سبک را نیز در سطح دنیا مطرح کنیم.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل سبک پرشین کیک بوکسینگ شهرام عظیمی امروز یکشنبه در نشست خبری که در محل فدراسیون ورزشهای رزمی برگزار شد، گفت: سبک پرشین کیک بوکسینگ پس از بررسی در کمیته فنی فدراسیون برای تایید نهایی در وزارت ورزش و جوانان مطرح شد که در نهایت این سبک به طور رسمی مورد تایید وزارت ورزش قرار گرفت و امروز حجت الاسلام والمسلمین قربان پور به عنوان مسوول این سبک در فدراسیون ورزشهای رزمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی اظهار کرد: این سبک در دو بخش زنان و مردان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تصمیم داریم همانند سایر رشته های رزمی این سبک را نیز در آینده بین المللی کنیم.
عظیمی همچنین در خصوص نایب رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی که در سال گذشته بدون دریافت مجوز از وزارت ورزش و جوانان به عنوان مشاور و مربی فنی در تمرینات تیم ملی بانوان حضور پیدا کرده بود و از سوی دستگاههای نظارتی و انتظامی دستگیر و با قید وثیقه آزاد شده است، خاطرنشان کرد: من در جریان این موضوع نیستم اما به هر صورت وی کارمند رسمی وزارت ورزش و جوانان است و مشکلی برای همکاری وی وجود ندارد.
سرپرست فدراسیون ورزشهای رزمی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در جریان تایید صلاحیت کاندیداهای این فدراسیون هستید یا خیر، گفت: هنوز تایید صلاحیت ها نیامده و ما نیز منتظر هستیم تا زودتر مجمع انتخاباتی این فدراسیون برگزار شود.

حمیدقربان پوررئیس سبک پرشین کیک بوکسینگ گفت:
درجهان این ورزش جا افتاده است وهرکشوری مدعی است کره وچین وایران
درایران سبک رزمی و نگاه ما رقابت نیست وما هرکدام ازسبک ها تیم ولیگ دارند
ما درکشور های آسیایی وهمسایه بایدنماینده داشته باشیم برای صدور فرهنگ وورزش های ایرانی و
همه‌چیز آماده است و دراینده این سبک درکشور های آفریقایی و شرق آسیا حداقل یک نماینده خواهدداشت واصطلاحات خودمان را تنظیم کرده وبصورت کتاب دراورده وبرگسترش سبک پرشین کیک بوکسینگ درجهان تلاش می کنیم .
وی افزود:هدف ما توسعه ورزش وشادبی ونشاط درمراکز آموزشی و دانشگاه هاست که جوانان که درحین تحصیل هستند اینها ساعتی درشبانه روز خود رابرای شادابی وسلامت هرچه بهتر دراین ورزش صرف نمایند
.
قربان پور خاطرنشان کرد:این سبک دست وپا هم زمان کارمیکنید واین سبک ورزشی برترین و گلچینی از تکنیک های ورزشی رزمی میباشد که ورزشکاردر را در عمل ان راپیاده میکند.

 

وی تصریج کرد:سعی ما بنابراین است که بعد فرهنگی ،اخلاقی و انسانی و منش پهلوانی جوانمردی بین جوانان دانشجویان توسعه پیدا نماید.

قربان پور درادامه گفت:دراین سبک استفاده ازصلاح سرد مثل نانچیکو ، شمشیر ،چوب، راپل؛تونفا،سانچیکو ،وبرترین تکنیک های دفاع شخصی به ورزشکاران آموزش داده می شود.
.

آقای حمید قربان پور به مدت ۳۵سال به فعالیت ورزشی مشغول هستند نامبرده بصورت حرفه ای ازسال ۸۳سبک پرشین کیک بوکسینگ راابداع نموده است وتا کنون به توسعه این ورزش بین جوانان ممارست داشته است .ازجمله فعالیت های ورزشی نامبره تاسیس موسسه تربیت بدنی دانش پژوهان جهان اسلام می باشد.

 

تاسیس موسسه تربیت بدنی دانش پژوهان جهان اسلام

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن